İlçe yöneticilerinin katıldığı ve bölgenin kalkınması için yapılması gerekenlerin ele alındığı toplantıda kısa bir konuşma yapan Karatay Kaymakamı Mustafa Altıntaş, ilçenin 2023 bölge planının hazırlanmasına yönelik stratejik geliştirme raporunun hazırlanması noktasında Mevlana Kalkınma Ajansı ile ortaklaşa hareket edeceklerini ifade ederek Karatay’ın önemli özelliklerinin bu tür toplantılarla öne çıkması gerektiğini vurguladı.
Mustafa Altıntaş’ın konuşmasının adından söz alan Araştırma ve Etüt Planlama Uzmanı Gürcan Ergün ve Şehir Plancısı Fuat Karagüney ise bölge planı ve ilçe stratejik gelişme raporları hazırlanması sürecini ele alarak, Konya’da masa başında hazırlanan bir plan değil, bu bölgenin gerçek sahipleriyle ve önde gelenleriyle birlikte bir bölge planı hazırlanmasının önemine değinildi.
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.